Istutame koos puid & vähendame Eesti CO₂ jalajälge

Toome kokku metsataimede istutamisse panustada soovivad ettevõtted ja maaomanikud, kellel on söötis seisvad maatükid, et rajada uut metsa ja suurendada süsinikutagavara.
Vaata lähemalt
Projekti valmimist toetab:

1. Ettevõtete panustamine uue metsa rajamisse

Koondame kokku kõikide ettevõtete soovid, kes tegutsevad jätkusuutlikkuse põhimõtte alusel ning tahavad toetada uute puude istutamist ja metsade rajamist Eestis.
Uuri lähemalt

2. Söötis olevate maade metsastamine

Leiame sobivad söötis seisvad maalapid, kuhu maaomanikud soovivad rajada uut metsa.
Uuri lähemalt

3. Metsataimede hankimine

Ühishanke korras tellime kõikidele maalappidele sobivad sertifitseeritud taimed.

4. Istutame metsataimed mulda

Kevadel ja sügisel korraldavad piirkondlikud metsaühistud taimede istutamise ja vajalikud maapinna ettevalmistamise tööd.

5. Nõustame ja koordineerime

Nõustame ja koordineerime kõikide osapoolte tegevusi ning lepingute sõlmimist.

Kui palju taimi istutada ja mis see maksab?

Soovid investeerida kindla summa, istutada kindla arvu taimi või hoopis panustada  CO₂ sidumisse? Sõltumata Sinu eesmärgist ja selle suurusest, leiame sobiva lahenduse kõigile. Kasuta meie kalkulaatorit ning vaata järgi, kuidas oma eesmärki saavutada.

Uuri lähemalt

Maaomanik – kas Sul on söötis seisev maalapp?

Kui Sul on maa, mis ei sobi põllumajandusmaaks või see seisab lihtsalt söötis, siis uue metsa rajamine on hea võimalus maa väärtust tõsta ning anda panus enda tegevuse ja Eesti CO₂ jalajälje vähendamisse.

Vaata lähemalt

Miks on vaja süsiniku sidumisele kaasa aidata?

Metsad on meie planeedi kopsud, milles kasvavatel puudel on võime atmosfääris sisalduvat süsinikku läbi fotosünteesi siduda. Kõige intensiivsem süsiniku sidumine toimub just noortes ja keskealistes metsades. Keskkonnaagentuuri arvutused on näidanud, et istutamise teel uuendatud metsas on puude seotav CO₂ kogus keskmiselt 27m3/ha suurem kui looduslikult uuenenud puistus.
Vaata lähemalt

Üheskoos oleme panustanud Eesti metsadesse

16 400
METSATAIME
11,33
Hektarit uut metsamaad
3 117
TONNI CO₂
3
ETTEVÕTET
11
MAAOMANIKKU

Meie puude istutamise kogukond

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Järvamaa

123123
Taime
123123
Tonni CO₂
123123
HA METSA

Miks valida Metsaühistu enda partneriks?

Metsaühistu® (juriidilise nimega Keskühistu Eramets) on metsaomanike endi loodud organisatsioon, mis tähendab, et meie eesmärk ei ole mitte ärikasumit teenida, vaid seista metsaomanike huvide eest.

Metsaomanik ise on nii metsaühistu omanik kui ka klient. Lisaks oma metsa majandamiseks teenuste tarbimisele, on metsaomanikul soovi korral võimalik ühistu asjade otsustamisel kaasa rääkida.

Vaata lähemalt

Üle 20 aasta kogemust

Esimesed ühistud tekkisid 1990ndate aastate lõpus metsaspetisalistide eestvedamisel, kellest mitmed on ka täna Metsaühistu ridades ja löövad aktiivselt ühistulise tegevuse töös kaasa.

8 ühistut üle Eesti

Metsaühistusse kuulub 8 piirkondlikku ühistut ja lisaks teeme tihedat koostööd veel 5 ühistuga üle Eesti. Nii tunneme metsaomanike metsi kõige paremini.

Üle 6900 metsaomanikku

Meid on usaldnud üle 6900 metsaomaniku oma metsade eest hoolitsema. Meie spetsialistid korraldavad igapäevaselt metsatöid ligi 161 000 hektaril. 

Koostöö riigiga

Metsaühistu räägib aktiivselt kaasa ja teeb koostööd erinevate riiklike metsandusorganisatsioonidega, et seista metsaomanike huvide eest. 

“EBS kingib oma partneritele ja arenguprogrammi lõpetajatele puu. See on üks osa meie pühendumusest keskkonnahoiule ja säästvale tulevikule. Oleme tänulikud Metsaühistule, kellega koostöös jõuavad meie kingitud puud üle Eesti mulda. Koos aitame luua rohelisemat ja elujõulisemat Eestit!”
Kristi Kuusik
EBS – Estonian Business School

Aitame kaasa 3 miljardi puu istutamisse

Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks istutada aastaks 2030 Euroopasse 3 miljardit täiendavat puud kliimamuutustega võitlemiseks.

Metsaühistu on liitunud “3 miljardi puu” programmiga, mis tähendab, et kõik meie Uue metsa projekti kaudu istutatud puud lähevad “3 miljardi puu” programmi arvesse ning ettevõtted saavad ka vastava tunnistuse.

Vaata lähemalt