Miks liituda Metsaühistuga?
7 peamist küsimust Metsaühistuga liitumise kohta
Mis see Metsaühistu ikkagi on?
Kõige lihtsamalt öeldes on see metsaomanike endi loodud organisatsioon. Metsaomanik ise on nii metsaühistu omanik kui ka klient. Lisaks oma metsa majandamiseks teenuste tarbimisele, on metsaomanikul soovi korral võimalik ühistu asjade otsustamisel kaasa rääkida. Metsaühistu eesmärk ei ole mitte ärikasumit teenida, vaid seista metsaomanike huvide eest.
Kui suur mets peab olema, et Metsaühistuga liituda?
Olgu su mets suur või väike, mere ääres või põlislaanes – me tervitame igaüht. Metsaühistuga liitumiseks metsa suurusele miinimum piiri ei ole. Meiega liitunud väikseim mets on alla 1 ha.
Tingimuseks on vaid, et Sa oleksid metsa omanik. Ka kaas- või ühisomandis oleva metsaomanik saab liituda. Seda nii üksi kui koos teiste omanikega. Soovitame seda teha koos, sest nii on teile kasulikum. Näiteks metsandustoetusi ja tulumaksutagastust saate nii suuremas mahus.
Miks on Metsaühistuga liitumine mulle kasulik?
Metsaühistu aitab Sul metsa majandada nii, et selle väärtus ajaga kasvaks. Me hoiame Sind kursis erinevate metsatöödega, aitame Sul neid teostada ning anname teada kui on aeg taotleda metsandustoetusi. Mitmeid toetuseid saad taotleda ainult läbi metsaühistu.
Kui palju maksab Metsaühistuga liitumine ja mis ma selle eest saan?
Metsaühistuga liitumiseks tuleb kord aastas tasuda liikmemaksu. Erinevates ühistutes on aga liikmemaksu suurus ja selle arvestamise alus isemoodi. Ühiseks jooneks on see, et liikmemaksu üle otsustavad metsaomanikud ise. Täpse liikmemaksu saad teada kohalike ühistute lehtedelt.
Liikmemaks on Metsaühistute üheks kulude katmise allikaks, mis võimaldab pakkuda kõige esmasemaid baasteenuseid. Tihti on selleks võimalus metsaomanikke üldse kontoris vastu võtta ja neid jooksvalt vajaliku teabega varustada.
Millal ma saan Metsaühistuga liituda?
Metsaühistuga liituda saad igal hetkel. Täida ära meie liitumisvorm ning võtame Sinuga edasisteks sammudeks õige pea ühendust.
Mis on mu õigused ja kohustused Metsaühistu liikmena?
Metsaühistu liikmena on Sul õigus tarbida ühistu pakutavaid teenuseid ning kaasa rääkides panustada ühistu arengusse ja tegemistesse. Kohustuseks on tasuda kord aastas liikmemaksu.
Millise ühistuga peaksin liituma kui mu mets asub elukohast eemal, isegi teises Eesti otsas?
Ühistuga liitumisel ei ole oluline, kus Sa ise elad või kus Sinu mets asub. Kohalikud ühistud teevad omavahel tihedalt koostööd ning koordineerivad omavahel tegemisi, et Sinu metsatööd saaksid tehtud. Seega pöördu selle ühistu poole, mis Sulle endale lähemal või mugavam on.
Üle 7 000 metsaomaniku on usaldanud Metsaühistut
Liitu Sinagi Metsaühistuga!
Metsaühistu spetsialistid annavad nõu ning koos leitakse sobivaim lahendus Sinu metsatööde teostamiseks.