Keerulisel ajal aitab ühistegevus! - Metsaühistu

Keerulisel ajal aitab ühistegevus!

Juuli algul Eestit tabanud äikesetormides said kõige rohkem kahju metsad Valga maakonnas. Valgamaa Metsaühistu juhatuse liikme Atso Adsoni hinnangul on Valgamaa erametsades saanud kahjustada kümneid tuhandeid tihumeetreid puitu. Tormimurru koristamisega on kiire ning nii jõuab turule hulgaliselt puitu, mis muul juhul oleks veel metsas kasvanud.

metsatoo_nurk

Keskühistu Eramets tegevjuht Priit Jõeäär selgitas, et Valgamaa Metsaühistu on ka üks Keskühistu Eramets liikmesühistutest, kes müüb varutud puitu keskühistu vahendusel. Keskühistul Eramets on sõlminud pikaajalised lepingud suuremate puiduostjatega, kindlaks on määratud ka müüdava puidu maht. „Praegu on puiduturul kriitiline aeg, mitmed saekaatrid puhkavad või on peatanud puidu kokkuostu. Kriisi tõttu oli vaja leida Valgamaa Metsaühistule lisamahtusid puidu müügiks. Keskühistu Eramets on soovitanud teistel Lõuna-Eestis tegutsevatel liikmetel võimalusel raiete ajad ümber vaadata, et Valgamaa Metsaühistu saaks metsamaterjali võimalikult kiiresti metsast välja tuua ja sihtkohta toimetada,“ rääkis Jõeäär.

Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liikme Erki Vinni sõnul on Põlvamaal õnnestunud mitmed planeeritud raied lükata edasi hilisemale ajale. „Tormiga ei oska keegi ette arvestada, see õnnetus tabas Valgamaad ootamatult. Räägime metsaomanikega läbi, et töid ümber korraldada ning leida Valgamaa Metsaühistule lisaks müügimahtu. Ühistulise tegevuse üks põhimõtteid ongi ju see, et tekkinud probleemide lahendamiseks tegutsetakse ühiselt,“ sõnas Vinni.

Keskühistusse Eramets kuulub hetkel 11 metsaühistut üle Eesti, kes aitavad kõiki metsaomanikke metsandusliku nõu ja jõuga. Metsaühistute hea koostöö tagab selle, et metsaomanikud saavad ka keerulistes aegades oma metsaühistes kvaliteetse teenuse.

Seotud artikklid: