Ridala kogudus kandideerib parimaks metsamajandajaks -Metsaühistu

Läänemaa Metsaühistu liige Ridala kogudus kandideerib parimaks metsamajandajaks

Eeloleval laupäeval selgub Haapsalus käesoleva aasta parim metsamajandaja. Teiste seas kandideerib ka EELK Ridala Püha Mgdaleena kogudus.

Ridala kogudus kuulub nende Eestimaa koguduste hulka, kel on oma metsamaa. Loomulikult tuleb seda siis ka hooldada. Et aga koguduse tegevliikmetel on siiski teised ülesanded ja oskused, otsustati leida endale püsipartner, kella abil metsa hooldada. Selleks sai Läänemaa Metsaühistu.

Ridala Kogudus MetsaühistuKogudust seob Läänemaa Metsaühistuga  usalduslik koostöö. Pildil koguduse õpetaja Külliki Valk ja Allar Luik Läänemaa Metsaühistust.

„Oleme nüüd Läänemaa Metsaühistu liige olnud pea kolm aastat,“ rääkis Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk. „Metsa oli kogudus ka varem majandanud, kuid siis tuli hakata uuendama ja tahtsime endale kogenud ning asjatundlikku nõuandjat. Ühistuga koos vaatasime üle, mida ja kui palju tuleks meil metsas teha. Soovime ju ikka, et mets püsiks ka järgmistele põlvedele,“ selgitas õpetaja.

Koos ühistuga pandi plaanid paika ning asuti neid ellu viima. Aasta tagasi pandi kasvama üksteist tuhat puutaime, töösse kaasati ka Ridala kooli õpilasi. „Tahame et ka metsas saaks kogukonnaga koos midagi teha,“ rääkis õpetaja Valk. „Metsa istutanud lastele andsime sertifikaadi, et nemad võivad alati tulla siia metsa marju ja seeni korjama ja kümne aasta pärast võivad nad siit endale ka jõulupuud võtta.

Sel aastal hooldasime ühte väiksemat metsaosa, kus tuli teha hooldust ja võtta välja tuulemurdu. Sinna panime samuti uued puud kasvama, küll vähem kui aasta tagasi. Seekord kutsusime metsa istutama oma naaberkoguduse – Ridala babtistikoguduse. Rahvast tuli nii palju, et istutamine läks väga kiirelt, jäi veel aega laulda ja suppi süüa.“

Ridala Kogudus Metsaühistu Hoolsal metsamajandajal on olemas visoon metsa tulevikust. Nii ka Ridala kogudusel.

Parimat metsamajandajat valiva žürii liikme, Erametsakeskuse esindaja Kertu Kekki sõnul oli Ridala koguduse puhul tähelepanuväärne nende koostöö nii Läänemaa Metsaühistu kui kogukonnaga. “Oli näha, et metsaühistut usaldatakse ja nende nõu kuulatakse. Aga kindlasti tuleb esile tõsta ka koguduse aktiivsust kogukonna kaasamisel. Eriti meeldejääv oli eelmisel aastal toimunud metsaistutamise lugu, kus kaasa lõid ka Ridala kooli õpilased. Sellised teod suurendavad metsanduse ja kogu ühiskonna vahelist sidet, mida tuleb väga kõrgelt hinnata.”

Läänemaa Metsaühistu metsakasvatuse spetsialist Allar Luik lisas, et koostöö Ridala kogudusega on olnud kogu aeg väga meeldiv. „Kogudus on oma viieteisthektarise metsa majandamisel meid usaldanud ja arvestanud ühistu nõuannetega. Tublid metsamajandajad, lisaks veel see, et nad on ise teinud metsatalguid ja kaasanud sinna erinevatel aastatel erinevaid inimesi oma kogukonnast. Ehk siis tutvustavad metsandust ka kogukonnas neile, kes sellega muidu kokku ei puutuks.“

Loe veel samal teemal: allar luik, külliki valk, ridala kogudus

Seotud artikklid: