Loodusliku jõulupärja järele mine metsa! - Metsaühistu

Loodusliku jõulupärja järele mine metsa!

Jõulukuuse kõrval on üheks laialt levinud jõulukaunistuseks jõulupärg. Pärja võib osta, kuid hoopis elamuslikum on see ise valmistada.

Looduslik jõulupärg püsib kaua kaunis.

Kogu pärja materjal võiks olla looduslik – aluseks pajuvitstest rõngas, põhimaterjaliks kuuseoksad, kaunistuseks käbid, samblatutid, kuivatatud marjad ja muu looduslik materjal.

Materjali kogumiseks tuleks ette võtta käik lähimasse metsa. Enda tarbeks võib igaüks korjata metsasaadusi, kui sellega ei kahjustata kasvavaid puid. Kuuseoksi on kõige parem korjata uuendusraie langilt, kus need nagunii maas vedelevad. Kõike muudki vajalikku leiab metsa alt päris vabalt.

Siiski peab meeles pidama, et päris vabalt võib oma tarbeks metsasaadusi korjata riigimetsast või tähistamata erametsast. Tähistatud erametsa puhul tuleb saada selleks aga metsaomanikult luba. Reeglina on erametsa tähistaval sildil olemas ka omaniku kontaktid. Nõu ja abi võib saada ka kohalikust metsaühistust, kus on olemas ülevaade oma liikmete metsade kohta.

Jõulupärja tegemine on lihtne – pajuokstest keeratakse kokku alusvõru, millele kinnitatakse traadiga või liimiga kuuseoksad. Kõik kaunistused saab samuti kinnitada kas liimi või traadiga. Lõpptulemus sõltub meisterdaja käteosavusest ja maitsest.

Head meisterdamist! 
Pilte omatehtud pärgadest ootame ka Metsaühistu Facebooki lehele.

Seotud artikklid: