Metsaühistud on noorte nägu, kinnitab noor metsamees - Metsaühistu

Metsaühistud on noorte nägu, kinnitab noor metsamees

Kes sattus augusti lõpul Rakverre Kogu pere metsapäevale, võis seal saada muuhulgas nõu metsauuenduse kohta. Taimedega tegelemist tutvustas huvilistele noormees, kes liitus Rakvere Metsaühistuga üsna hiljuti – Rene Puhke.

Rene enda sõnul oli Metsaühistusse tööle asumine tema jaoks väga õige samm. „Lõpetasin sel kevadel Maaülikoolis metsanduse bakalaureuseõppe. Veidi varem oli mul aga vaja praktikakohta. Kuna olen siitkandist pärit, pöördusin (Rakvere Metsaühistu juhatuse esimehe) Meelis Matkamäe poole, et kas neil saaks praktikat teha. Meelis oli nõus. Alguses tegin põhiliselt saega metsas tööd, etteraideid ja hooldust. Kui praktika läbi sai, tehti ettepanek tööd jätkata. Nüüd tegelen põhiliselt metsameistri ülesannetega – suhtlen metsaomanikega, annan neile nõu metsade majandamise kohta, organiseerin töid. Tegemist jätkub!“

Metsandus. Noored. Metsaühistu

Sel sügisel algas Rene jaoks aga eriti kiire ja pingeline eluperiood. „Septembri alguses algas mul jälle kooliaeg. Jätkan maaülikoolis magistriõppes, ikka metsanduses. Töö ja kool koos – see on päris paras väljakutse! Aga samas on väga hea, et teooria ja praktika on koos. Juba nüüd tunnen, et senini teoreetiliselt õpitu hakkab liikuma praktilistesse raamidesse. Asjad saavad selgemaks,“ räägib Rene.

Metsaühistu tegemistega on Rene kokku puutunud juba aastaid. Ka tema isa on metsamees ning ühistu liige. „Ühistu tegevus on mulle üldiselt tuttav ning tuttavaid ka töötab selles süsteemis. Metsaühistu on mulle paistnud kogu aeg sellise noorusliku ja aktiivse organisatsiooniga. Et kui mõnelt poolt kuuleb, et metsandus on selline vanamoeline, siis minu arvates see nii küll pole. Pigem ikka nooruslik ja moodne tegevusala.“

Lisaks õppimisele ja töötamisele tegeleb Rene spordiga (enda sõnul vaid aeg-ajalt harrastajana) ja on jahimees. Oma tulevikku näeb ta praegu kindlalt seotud metsanduse ja Metsaühistuga.

 

Seotud artikklid: