Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi pälvis Siim Lepp - Metsaühistu

Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi pälvis Siim Lepp

Oktoobri alguses anti Luua Metsanduskoolis taas üle Põlvamaa Metsaühistu 1300 euro suurune stipendium, mille seekord pälvis Siim Lepp, kes õpib Luua Metsanduskoolis forvarderioperaatori kolmandal kursusel.

Põlvamaalt pärit Siim ütles, et metsamehe ameti õppimine oli tema jaoks üsna loogiline samm, kuna üleskasvanud metsade keskel ning rahulik metsatöö sobib talle. Luua Metsanduskooli lõpetab Siim järgmisel kevadel ja oma tuleviku on Siim plaaninud siduda Põlvamaaga. Pärast kooli lõpetamist kavatseb ta naasta kodukanti, kus ta on juba ka praktikal.

Põlvamaa Metsaühistu stipendium Luua Metsanduskool. Siim Lepp
Foto: Jassu Hertsman

Stipendiumi asutamise taga on Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees, kes kümmekond aastat tagasi oli Põlva maakonna erametsanduse tugiisik. Tema sõnul on stipendiumi eesmärk aidata Põlvamaa noortel jõuda metsandushariduseni ning tuua ka seeläbi haritud noored kodukohta tagasi.

Stipendiumi määrajate lootus – et noored hakkaksid tööle ikka õpitud erialal ja seoksid end ka tööalaselt Põlvamaaga, on täitunud. Esimene Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi saajal, Kaivo Kaljuveel, on Põlvamaal maakodu ja ka töiselt on ta tihti Põlvamaal. Tema sõnul aitas stipendium tookord, 11 aastat tagasi, teda palju.

Ka viis aastat tagasi Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi saanud Piret Jüriöö on jätkuvalt tegev Põlvamaal metsanduses ja tema sõnul motiveeris stipendium teda rohkem õppima ning andis kinnitust, et metsanduse õppimine on õige valik.

Põlvamaa Metsaühistut ning Luua Metsanduskooli seob juba pikaaegne koostöö. Aastal 2010 sõlmiti koostöölepe ning sellest ajast alates on Luua Metsanduskooli Põlvamaalt pärit metsandusõpilastel olnud võimalik taotleda Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi. Samuti pakub ühistu õpilastele praktikavõimalusi.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba-Reinsalu sõnul näitab nimeliste stipendiumite asutamine ettevõtete ja organisatsioonide tahet toetada metsandusharidust ja koolil on hea meel, et neil on sellised toetajad.

Varasemad stipendiaadid:

2010/11 – Kaivo Kaljuvee
2011/12 – Kuldar Ilm
2012/13 – Andi Jaaska
2013/14 – Andi Jaaska
2014/15 – Taavi Ojala
2015/16 – Piret Jüriöö
2016/17 – Kristjan Kattai
2017/18 – Karl Jürgen Pall
2018/19 – Karl Jürgen Pall
2019/20 – Romet Ereline

Loe veel samal teemal: luua metsanduskool, stipendium

Seotud artikklid: