Puiduturg lõpetas 2021 aasta tugevalt - Metsaühistu

Puiduturg lõpetas 2021 aasta tugevalt

Eelmise aasta neljas kvartal oli puidu hindade osas erametsaomanikele endiselt väga soodne. Kuigi kuusepalgi hind kolmanda kvartaliga võrreldes mõnevõrra langes, püsisid hinnad siiski suhteliselt heana. Heiki Hepneri koostatud puiduturu ülevaatest selgub, et neljandas kvartalis kasvas hind männipalkidel 3,3%, kuusepalkidel aga langes umbes 7% ja kuusepeenpalkidel ligi 15%. Vaatamata sellele olid aastatagusega võrreldes neljandas kvartalis kõik okaspuupalgid siiski märgatavalt kallinenud.

Kui kolmanda kvartaliga oli kõigi nelja lehtpuu jämesortimendi hind teinud suure hüppe ülesse, siis neljandas kvartalis jätkus kasv mõnevõrra rahulikumalt. Kasepakk kallines 2%, kasepalk umbes 5%, haavapalk 6% ja lepapalk ca 3%. Kase-, haava- ja lepapalgi hinnad püstitasid novembris taas senise hinnastatistika absoluutsed rekordid.

Puiduhinnad 2017-2021. Metsaühistu

Paberipuiduturul jätkus samuti kõikide sortide hindade kasv. Kõige väiksem hinnakasv oli männi- (5-6%) ja kuusepuidul (ca 8%). Haavapuit kallines ümmarguselt 11% ja kasepuit märkimisväärsed 22%. Kõige kallimaks sordiks on kolmkümmend kolm järjestikku kuud olnud kasepuit ja odavaimaks viieteistkümnendat kuud haavapuit.

Küttepuidu hinna tõusev trend jätkus ka eelmise aasta lõpus. Kvartaliga kasvas hind väga korralikult (ca 19%) ning jõudis üsna 30 euro taseme lähedale. Aastatagusega võrreldes oli detsembris küttepuu hind selgelt kõrgem ning tõus on jätkunud ka uuel aastal.

Loe põhjalikumat Heiki Hepneri koostatud 2021. aasta IV kvartali puiduturu ülevaadet.

Seotud artikklid: