Puiduturul on stabiilselt head hinnad - Metsaühistu

Puiduturul on stabiilselt head hinnad

Alanud kevadel pöörab metsaomanik põhitähelepanu metsauuendamisele, vähem raietöödele. Siiski on puiduturul hinnad väga head, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner oma puiduturu hinnaülevaates.

Kui aasta algust iseloomustas ühtlane hinnakasv kõigi sortimentide lõikes, siis nüüd on palgihinnad stabiliseerunud, küll aga jätkus ka aprillis kerge paberi- ja küttepuidu hinnatõus.

Okaspuu

Okaspuupalkide hinnakasv on olnud pidev. Nii näiteks tõusid aprilliks okaspuupalkide hinnad peaaegu 80 euroni tihumeetri eest, männi- ja kuusepeenpalgi hinnad jäid 77 euro kanti tihumeeter. Aastaga on aga hinnatõus olnud märgatav, kõige enam on kallinenud männipeenpalk. Küll aga on peatunud lehtpuu jämesortimentide hinnakasv, saavutades on kõrgpunkti märtsikuus. Ainsana kallines veidi kasepalk, saavutades aprillis hinna veidi rohkem kui 73 eurot tihumeeter.

Puidu hinnad Metsaühistu

Paberipuu

Paberipuiduturul hakkab hind oma lage saavutama. Vaatamata suhteliselt tagasihoidlikule hinnakasvule, on uued hinnad tõusnud tasemele, mida enne erametsa hinnastatistikas pole olnud. Aprillis maksis männi- ja kuusepaberipuidu tihumeeter keskmiselt 59 eurot, kasepuidu 56,4 eurot ja haavapuidu tihumeeter 40 eurot.

Aastaga on paberipuit kallinenud uskumatult palju – kasepuidu hind 87%, kuusepuit 78%, männipuit 77% ja haavapuit 54%. Selline kasv tähendab, et tulu kase- ja okaspuupuidu müügil on tänavu 26 ja haavapuidu müügil 14 eurot tihumeetri kohta suurem.

Küttepuu

Küttepuidu hind on viimase 15 kuuga pidevalt kasvanud, tihumeetri keskmine hind on jõudnud 30,95 euroni. Aastaga on küttepuidu hind kasvanud 42%.

Kuna praegu raiutakse vähem, ettevõtete puidulaod aga ootavad veel enne suurt suve täitmist, hoiab see käesoleval kevadel tõenäoliselt üleval ka nõudlust ning hindasid.

Loe täismahus hinnaülevaadet.

Allikas: Heiki Hepner, Tark Mets OÜ

Seotud artikklid: