Sügis on kaasa toonud puiduhindade tõusu - Metsaühistu

Sügis on kaasa toonud puiduhindade tõusu

Koroonaviirusest ja sellega seotud majanduslanguse tõttu kardetud puiduhindade langust ei ole toimunud. Vastupidi – septembris tõusid tuntavalt nii okaspuupalkide kui ka lehtpuupalkide hinnad, ka paberipuidu hind on kergelt tõusuteel.

Männipalgi hind on 3 kuuga tõusnud 10%

Metsanduseksperdi Heiki Hepneri hinnaülevaatest selgub, et kõige enam on okaspuudest kallinenud männipalgi hind. Septembris oli see ligikaudu 78 €/tm, oktoobri alguses teatasid mõned saeveskid veelgi parematest kokkuostuhindadest, mis on juba üle 80 €/tm. Üle 71-72 € hinda näitab ka männi peenpalk, võrreldes kolme kuu taguse ajaga on hinnatõus olnud ligi 10%.

Kasvuteel on ka kuusepuidu hind, kuusepalgi eest maksti septembris ligi 66 €/tm, kuuse peenpalgi tihumeetri hind ulatus peaaegu 63 €. Aastatagust hinda kuusepuidu eest praegu küll ei maksta, siis olid hinnad ligi 6 € kõrgemad. Peamine põhjus kuusepuidu odavamatele hindadele on ulatuslik kuuse-kooreüraski kahjustus nii meil kui mujal Euroopas.

Kasepalgi hind on viimase kuuga tõusnud 7%

Korralikku hinnakasvu on aga näidanud kase jämesortimendid. Kõige kõrgemasse kvaliteediklassi kuuluva kasepaku hind ulatub praegu juba 120-130 €/tm eest, ka madalamate kvaliteediklasside hinnad on märkimisväärsed. Kasepalgi hind on kuuga tõusnud ligi 7%, septembris oli keskmine kasepalgi hind 73,4 €/tm. Haavapalgi hind on muutumatu ning lepapalk on õige vähe odavnenud.

Puiduhinnad tõusevad

Kasepuit on kalleim paberipuidusort

Kerge hinnakasv toimub ka paberipuidu osas, kui haavapuit välja arvata. Võrreldes kolme kuu taguse ajaga on kõigi paberipuidu sortide hinnad kasvanud, kusjuures kuusepuidu hind kõige rohkem. Siiski ei päästa see kuuske odavaima paberipuidu sordi tiitlist. Kalleim paberipuidu sort on üheksateistkümnendat kuud järjest kasepuit, mille hind oli septembris ligi 40 €/tm.

Küttepuu hinnad jätkavad langemist

Küttepuidu hind langes septembris pisut ja jõudis üsna 27 € taseme lähedale. Viimati maksis küttepuit vähem 2017. aasta lõpus.

 

Metsaühistu tagab puidu müügiks paremad hinnad

Kui planeerid raietöid, siis väga odavaid hindu karte pole vaja. Raietööde korraldamiseks küsi nõu ja abi Metsaühistult. Just praegu on õige aeg planeerida sügis-talviseid raieid.

Oleme abiks ka puidu müümisel. Metsaomanike puitu ühiselt suurtele puidufirmadele müües suudame tagada paremad tingimused ja konkurentsivõimelisema hinna. Nii oleme eriti abiks just väiksema metsamaa omanikele, kelle metsadest saadud puidukoguseid on võimalik ühiselt müüa ka suurtele tööstusettevõtetele.

Võta lähima Metsaühistuga ühendust ja aitame Sul raietöid planeerida.
Metsaühistute kontaktid

Loe veel samal teemal: heiki hepner, puidu hinnad

Seotud artikklid: