Uudised - Metsaühistu

Põlvamaa Metsaühistu toetab Luua Metsanduskooli õppurit stipendiumiga

5. oktoobril anti Luua Metsanduskoolis üle nimelised stipendiumid. Juba seitsmendat korda on nende seas ka Põlvamaa Metsaühistu stipendium. 1300 euro suuruse stipendiumi saab üks Luua Metsanduskoolis metsandust õppiv Põlvamaalt pärit noor, kes paistab silma ka oma õppetulemuste ja ühiskondliku aktiivsuse poolest. Sel aastal on Põlvamaa Metsaühistu stipendiaat Luua Metsanduskoolis teisel kursusel harvesterioperaatoriks õppiv Karl Jürgen Pall. Noormees asus ameti õppima peale põhikooli lõpetamist.

polva1Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi sai Karl Jürgen Pall

Noormehe enda sõnul on ta metsandusest huvitatud juba varasest noorusest. „Juba väiksena tegutsesin metsas koos vanaisaga. Vanaisal on metsaomanik ja tema kõrval huvi metsanduse vastu tekkiski. Masinad huvitavad mind ka, juba viieaastaselt tahtsin suureks saades hakata harvesterioperaatoriks. Nii oligi minu jaoks parim valik Luua Metsanduskool. Loomult olen maksimalist ning pingutan õppimisega. Tulemused on head ja nii otsustasingi stipendiumile kandideerida. Muidugi on hea meel, et just mina stipendiumi sain,“ rääkis Karl Jürgen. Lisaks õppimisele tegeleb noormees ka aktiivselt spordiga, meelisalaks on orienteerumine. Sel suvel esindas Karl Jürgen orienteerumises ka kooli. Lisaks käib ta meelsasti jõusaalis ning tegeleb teiste spordialadega.

Oma tulevikku soovib Karl Jürgen kindlasti siduda Lõuna-Eestiga. „Tahan kodupaigas metsandust arendada,“ sõnas ta.

polva3Stipendiumi andis üle Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees

Stipendiumi üle andnud Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees lisas, et Luua Metsanduskooli õpilased on väga hea ettevalmistusega – seda on tõestanud ühistus praktikal olnud noored. „Nüüd viimastel aastatel on meil olnud mitmeid praktikante. Luua Metsanduskooli poisid on olnud väga tublid, asjalikud ja iseseisvad. Teevad tubli tööd ja räägivad kaasa ka tööde planeerimisel,“ rääkis Lees.

Põlvamaa Metsaühistut ning Luua Metsanduskooli seob juba pikaaegne koostöö. Aastal 2010 sõlmiti koostöölepe ning sellest ajast alates on Luua Metsanduskooli Põlvamaalt pärit metsandusõpilastel olnud võimalik taotleda Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi. Samuti pakub ühistu õpilastele praktikavõimalusi.

Nimelisi stipendiume on ühtekokku kuus. Pildil metsandusvaldkonna stipendiaadid.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba-Reinsalu sõnul näitab nimeliste stipendiumite asutamine ettevõtete ja organisatsioonide tahet toetada kooli ja metsandusharidust. „Meie pikaajalised partnerid on juba aastaid võimaldanud meil toetada parimaid õpilasi stipendiumitega. Oleme väga rõõmsad, et meil on selliseid toetajaid,“ kinnitas direktor.

Lisaks Põlvamaa Metsaühistu stipendiumile antakse Luua Metsanduskoolis välja veel viit nimelist stipendiumi – Toomas Ehrpaisi nimeline RMK stipendium, STIHLi stipendium, Ain Jürisoo nimeline Metsmaahalduse AS stipendium, Lõuna-Eesti Erametsa OÜ stipendium ja Luua Metsanduskooli noore maastikuehitaja stipendium.

Varasematel aastatel on Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi saanud

2016/17 – Kristjan Kattai
2015/16 – Piret Jüriöö
2013/14 – Andi Jaaska
2012/13 – Andi Jaaska
2011/12 – Kuldar Ilm
2010/11 – Kaivo Kaljuvee

Seotud artikklid: