Uudised - Metsaühistu

Põhja-Eesti Metsaühistu rajas Raplasse Metsaklassi

Rapla Vesiroosi Koolis on juures uus klass – metsaklass, mis rajati sinna Põhja-Eesti Metsaühistu eestvõttel. Rapla õpilased saavad klassis olevatelt stendidelt teada, mis on mets, mida inimene metsast saab, millised puuliigid metsas kasvavad ja muid tarvilikke metsatarkusi.

Metsaklassi rajamise mõte sai alguse läinud sügisel, õpetajate päeval. „Alguses oli plaan Raplas läbi viia õpetajate päeval üks metsateemaline tund, kuid kuna too päev ei sobinud meile, siis tuli mõte teha metsaklass. Nii mina kui metsameister elame Raplas, seega oli lihtsam seal käia toimetamas,“ rääkis klassi asutamist eest vedanud Eneli Vaniko Põhja-Eesti Metsaühistust.

Klassi rajamine toimus tihedas koostöös kooliga – kõigepealt uuriti kooli valmisolekut ja soove tulevase klassi suhtes, seejärel töötati välja nii ühistule kui koolile sobiv visioon klassist. Klassi sisustuse tegi valmis ettevõte Pult OÜ. „Nemad on teinud selliseid väljapanekuid Eesti Loodusmuuseumile ja väga meeldis meile nende RMK külastuskeskus Viimsis. Abiks oli ka Kohila Vineer, kes andis vajamineva vineeri,“ rääkis Vaniko.

Praeguseks on metsaklass Rapla Vesiroosi Koolis sisustatud ja õppetööks valmis, tihedam kasutamine algab sügisel koos uue õppeaastaga.

Rapla metsaklass. Metsaühistu

Seotud artikklid: