Virumaa Metsaühistu andis võimu lastele - Metsaühistu

Virumaa Metsaühistu andis võimu lastele

Ühel lõppeva detsembrikuu päeval võtsid Virumaa Metsaühistus võimu kolm Jõhvi Põhikooli neljanda klassi tüdrukut – Mirtel, Adeele ja Heleene. Ühistu ülevõtmine toimus Virumaa koolitusfirma Algatuskeskus projekti „Üks päev ettevõtjana“ raames. Projekti oli kaasatud 54 Ida-Viru ettevõtete ja üle 240 õpilase erinevatest Virumaa koolidest.

„Meie soov oli, et lapsed näeksid oma silmaga, mis metsas toimub,“ rääkis Mikk Värimäe Virumaa Metsaühistust. Ta lisas, et ega lapsed metsatöödest suurt midagi teadnud, seepärast mõeldi ühistus enne päev hoolega läbi ja kogu laste tegevus oli ette planeeritud. „Lastele metsas meeldis, loodetavasti jääb neile ka meelde, miks ja mida metsas tehakse,“ lisas Värimäe.

Projektis osalevate laste ülesandeks oli teha ka ülevõetud ettevõttele reklaamvideo. „Kui tüdrukud meie juures olid, mõtlesid nad ka oma reklaamvideo läbi;“ rääkis Värimäe. „Meie sinna ei sekkunud ja lõpptulemus on täpselt selline, nagu see kümneaastaste tüdrukute arvates peab olema. Väga tore video sai valmis,“ sõnas Värimäe.

Projekti „Üks päev ettevõtjana“ algatanud Algatuskeskuse tegevjuht Diana Luptova sõnas, et projekti eesmärk on toetada kohalike ettevõtete ja koolide koostööd. „Praegu on see väga nõrk ning vajab oluliselt organiseeritumat lähenemist. Lisaks tahame panuse anda ettevõtlike inimeste kujunemisele, kuna vajadus selliste inimeste järele on tööturul väga suur “ rääkis Luptova.

Ettevõtliku Kooli koordinaator Hälis Rooste tõdes: „ Projekt „Üks päeva ettevõtjana“ on hea näide ettevõtlikust õppimisest, mis on õppimine läbi praktilise tegevuse, tehes päriselt vajalikke asju“.

Projekti „Üks päev ettevõtjana“ rahastas Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.