Meelis Matkamäe: töö teeb meelepäraseks metsaomanike rahulolu - Metsaühistu

Meelis Matkamäe: töö teeb meelepäraseks metsaomanike rahulolu

Septembris tähistab oma 35. sünnipäeva Rakvere Metsaühistu juht Meelis Matkamäe.

Meelis sündis Järvamaal Aravetel, kus ta kasvas, käis koolis ja tegi sporti, kuni lõpetas seal keskkooli. Seejärel tuli otsustada, kuhu minna edasi õppima. „Vanematel oli natuke metsa, nii et metsatöid tuli teha juba varakult. Õppimise suund oli kindlasti Tartu. Alguses oli mõte kehakultuuri poole, aga kuna mul on suur geograafiahuvi, mis suunas mind looduse poole, tuli kuidagi loomulikuks valikuks Maaülikool ja metsandus,“ räägib Meelis.

Ülikooliaastaid peab Meelis selleks ajaks, mil sai temast metsamees. „Alguses, bakalaureuseõppes, oli õppimine selline, et ega väga täpselt ise aru saanud, milleks midagi vaja on. Aga magistriõppes tuli juba ka arusaam, kuidas oma oma õpituid teadmisi päriselt rakendada.“

Meelis Matkamäe. Rakvere Metsaühistu

2011, peale ülikooli, läks Meelis Rakvere Metsaühistusse tööle, kus tegutseb siiani. „Metsaühistusse tööle minek oli päris ootamatu – kutsuti töövestlusele, aga selle lõpuks sain juba ka lepingu allkirjastamiseks. Igatahes töö ühistus on huvitav ja vaheldusrikas, aastate jooksul on tulnud seal kõike teha. Ainult raamatupidamine, numbrite kokkuviimine, see jääb ikka spetsialistidele,“ muigab Meelis.

Ühistus töötamise juures toob Meelis esile veel ühe momendi, mis teeb töö meelepäraseks – metsaomanike rahulolu. „Eks tööl puutud kokku igasuguste inimestega, aga õnneks on ebameeldivaid kohtumisi väga harva. Tööd tehes tunned, et inimesed on sinu tegevusega rahul. See omakorda aga annab endale tunde, et teed õiget ja vajalikku asja. Aga see on töö juures väga oluline,“ sõnab Meelis.

Meelise hobiks on korvpall, millega ta tegeleb juba aastaid. „Võib öelda, et see on teine armastus töö kõrvalt,“ ütleb ta ise. Nii on ta seotud Ambla spordiklubiga, mille töös Meelis osaleb. „Praegu kahjuks oma meeskonda Eesti liigas esindatud pole, aga mõned aastad tagasi oli tegu riiklikul tasemel vägagi arvestatava võistkonnaga. Loodame, et saame jälle kunagi oma korvpallimeeskonna kokku,“ avaldab Meelis ka ühe sünnipäevasoovi.