Põhja-Eesti Metsaühistul täitus 20 tegevusaastat - Metsaühistu

Põhja-Eesti Metsaühistul täitus 20 tegevusaastat

14. veebruaril 2004. aastal asutati Arved Viirlaiu nimeline Põhja-Eesti Metsaühistu ning tänavu tähistatakse oma 20-ndat tegevusaastat. Alguse sai ühistu Kose vallast praeguse juhi Kalle Põld eestvedamisel, alustajaid oli kolmekümne inimese ringis. Ühistu on hiljem kasvanud läbi liitumiste teiste väiksemate ühistutega nii Harjumaalt kui Raplamaalt. „Sel ajal oli väiksemate ühistute liitumine suuremateks üsna aktiivne,“ meenutab Põld.  „2010. aastal liitus meiega Kloostri metsaselts, kaks aastat hiljem Raplamaal tegutsenud Kaiu-Juuru metsaühing. Nii me teistesse maakondadesse oma tegevusega jõudsimegi, praeguseks on tegevus laienenud ka Järvamaale.“

Põhja-Eesti Metsaühistu tähistab 20. tegevusaastat

Ühistu eestvedamisel rajati 2019 a. Rapla Vesiroosi Kooli metsaklass. Aktiivselt korraldatakse piirkonna metsaomanikele erinevaid õppe- ja infopäevi ning teostatakse rühma- ja individuaalnõustamist. Ühistu liikmed on tänaseks ühiselt müünud 200 000 tm puitu. Sellele lisanduvad ühistu abil korraldatud kinnistu või raieõiguse müügi enampakkumised. Läbi ühistu on alates 2016. aastat koos hangitud ca 1,5 miljonit metsataime. Korraldatud on hulgaliselt metsakasvatustöid, seistud oma liikmeskonna huvide eest ning taotletud neile erinevaid toetuseid.

Selle aasta alguses jõudis ühistu veel ühe ilusa tähiseni – ühistuga liitus 800. liige Timo, kes sai metsaomanikuks pärimise teel. Ühistu on nende aastatega läbi teinud suure arengu. „Oleme arenenud nii kaugele, et suudame metsaomanikele osutada kõiki neile vajalikke metsanduslikke teenuseid,“ võtab Põld kokku. Ühiselt tegutsedes on see võimalik.

Loe veel samal teemal: põhja-eesti metsaühistu, kalle põld

Seotud artikklid: