Põlvamaa Metsaühistu võõrustas külalisi Pärnumaalt – Metsaühistu

Põlvamaa Metsaühistu võõrustas külalisi Pärnumaalt

Läinud nädalal külastas liikmete arvult suurimat metsaühistut – Põlvamaa Metsaühistut – pindalalt suurima metsaühistu – Ühinenud Metsaomanike esindajad. Pärnumaa külaliste soov oli tutvuda Põlvamaa Metsaühistu tegevusega.

Ühinenud Metsaomanike esindus Põlvamaal

„Ühistute ees seisvad probleemid ja ülesanded on igal pool ühesugused,“ tõdes Ühinenud Metsaomanike tööd koordineeriv Kadri-Aija Viik. Ja lisas, et ühesugune on ka kõigi ühistute eesmärk – olla parimal võimalikul moel metsaomaniku teenistuses. Et aga suhteliselt noore ühistuna (ÜMO asutati 2012 aastal mitme metsaühistu poolt) rohkem kogemusi omandada, käiakse aeg-ajalt ka teistel külas. „Enne Põlvasse tulekut käisime mõni aeg tagasi külas Läänemaa Metsaühistul,“ rääkis Kadri-Aija Viik.

Väike meene Pärnumaalt

Kõigile osalejatele oli huvipakkuv ka Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liikme Tarmo Leesi võrdlev ülevaade Põlvamaa ja Pärnumaa metsandusest. Alustada tuleb sellest, et Pärnumaa on ligi kaks korda suurem kui Põlvamaa, sama võrdluse saab tuua ka metsade kohta – Pärnumaa metsade üldpindala (2578 km2) on suurem kui Põlvamaa pindala üleüldse.

Ühinenud Metsaomanike värvides on (vasakult) metsameister Risto Kaljund, juhatuse liikmed Kadri-Aija Viik ja Tiit Kosenkranius ning metsameister Raigo Rõõmussar.

Mõtlemapanev on ka ühistute andmete võrdlus – Põlvamaa Metsaühistus on 885 metsaomanikku, kellele kuulub 32625 hektarit metsa, Ühinenud Metsaomanikes 654 liiget 165 tuhande hektari metsamaaga. Ehk kui Põlvamaal on keskmise ühistuliikme valduses 37 hektarit metsa, siis Pärnumaal 250 hektarit.

Seotud artikklid: