Vineeripakk on hinnas! – Metsaühistu

Vineeripakk on hinnas!

Sellega, et metsast saadavat puitu tuleb maksimaalselt väärtustada, on nõus ilmselt kõik. Väärtustamisega saab alustada juba metsaomanik, kelle huvides on saada langetatud puudest võimalikku väärtuslikku sortimenti – näiteks kõrgekvaliteedilist vineeripakku.

Vineeripaku kvaliteet ja seeläbi ka hind määratakse metsas. Nii korraldaski Läänemaa Metsaühistu koos Põhja-Eesti Metsaühistuga õppepäeva, kus Kohila Vineeri meeskond jagas nõuandeid võimalikult kvaliteetse vineeripaku saamiseks. Õppepäev viidi läbi Põhja-Eesti Metsaühistu tööpiirkonnas asuval langil. Kohapeal vaadati ja hinnati langetatud kasetüvesid, Kohila Vineeri esindajad selgitasid tootmise vajadusi ning seda, millised vigastused või tüve omapärad mõjutavad puidu hinda.

Õppimiseks mindi otse raielangile.

Õppepäevast võtsid osa Läänemaa Metsaühistus ja Põhja-Eesti Metsaühistus raietöid korraldavad isikud, samuti ühistute koostööpartnereid. Kohila Vineeri peamisteks tarnepiirkondadeks ongi Lääne- ja Harjumaa.

Palke hinnati tähelepanelikult.

Õppepäeval saadud teadmiste elluviimine võimaldab metsaomanikel saada puidust suuremat tulu. Samasuguse eesmärgiga (võimalikult vähe praaki ja võimalikult palju hinnalisi sortimente) õppepäevi on Läänemaa Metsaühistus korraldatud varemgi. Nii näiteks on saeveskites käidud tutvumas praakpuiduga ja koos puidutöötlejatega on hinnatud lõigatud puidu kvaliteeti ning saadud sortimente.

Seotud artikklid: