Otepää Vineeritehase uue tehaseosa valmimine lubab metsaomanikele suuremat tulu! - Metsaühistu

Otepää Vineeritehase uue tehaseosa valmimine lubab metsaomanikele suuremat tulu!

Otepää Vineeritehas avab lähiajal tehase laienduse. 40 miljoni suuruse investeeringu ühe osana valmiv laiendus suurendab oluliselt tehase tootmisvõimsust. Kui seni pole Otepää Vineeritehasel olnud võimalik kõike pakutavat kasevineeripakku vastu võtta, siis tehase laiendus peaks selle mure piirkonna erametsaomanike jaoks lahendama.

18

Uues tehaseosas on sisseseade paigas, pildil tootmisliini süda – uus spooni treipink

Uut tehaseosa ja tulevikuplaane erametsaomanike esindajatele tutvustanud UPM-Kymmene Otepää AS juhi Ando Jukki sõnul tõstab avatav tehaseosa tootmisvõimsust ligi kaks korda – täisvõimsusel töötav tehas suudab töödelda tooret üle 20 000 tihumeetri kuus.

2

Tehaserahvas tulevikuplaane tutvustamas. Paremalt: UPM-Kymmene Otepää AS vastuvõtu meister Leigor Lepik, ostujuht Toivo Tomingas, UPM Soome vineeritehaste kvaliteedispetsialist Pertti Ahtiainen ja tehase juht Ando Jukk. temast vasakul erametsaomanike esindajad Tiit Rand ja Tarmo Lees.

UPM Soome vineeritehaste kvaliteedispetsialisti Pertti Ahtiaineni, siinse ostujuhi Toivo Tomingase ning vastuvõtu meistri Leigor Lepikuga kogu tootmisprotsessi ning uut tehaseosa üle vaadates tõdeti, et heaks uudiseks on juba muutunud ja pisut leebemad kvaliteeditingimused. Need annavad metsaomanikele lisavõimaluse oma metsast rohkem tooret tehasesse saata ning selle eest väärikat hinda saades oma tulu suurendada. Koos üle vaadatud erametsad ja töös olevad raielangid andsid kinnitust, et meil on erametsades piisavalt kvaliteetset ja hinnalist materjali. Metsaomanikel tuleb aga juba materjali ülestöötamisel arvestada tehase kvaliteeditingimusi.

23

Vineeritehasele materjali jätkub! Erametsadega tutvumas on (vasakult paremale) Tiit Rand, Leigor Lepik, Margus Kasemets, Toivo Tomingas ja Pertti Ahtiainen.

Kohtumise kokkuvõtteks leidsid erametsaomanike esindajad ühiselt, et UPM on olnud läbi aegade üks stabiilsemaid koostööpartnereid. Ühena vähestest tööstustest on Otepää Vineeritehas tundnud regulaarselt huvi erametsaomanike käekäigu vastu ja pakkunud pidevalt koolitusvõimalusi toorme kvaliteedi parandamiseks ehk metsaomanike tulu suurendamiseks.

Seotud artikklid: