Vooremaa Metsaühistus valmivad metsakorralduskavad - Metsaühistu

Vooremaa Metsaühistus valmivad metsakorralduskavad

Esimese metsaühistuna Eestis alustas Vooremaa Metsaühistu metsakorralduskavade koostamist. Teenus on suunatud eelkõige ühistu tegevuspiirkonnas Jõgeva- ja Tartumaal asuvate metsakinnistute omanikele.

Vooremaa Metsaühistu tegevjuht Harry Pütsepp rääkis, et idee alustada metsakorralduskavade koostamisega on tema peas olnud juba pikka aega. „Mul on vastav litsents olemas, aga metsakorralduskavasid ma ei teinud. Mõni aeg tagasi aga mõtlesin, et ega sellega rohkem enam venitada ei tohi. Ajasime paberid korda ja eelmise aasta lõpus sai Vooremaa Metsaühistu ka metsakorralduskavade koostamiseks vajaliku tegevusloa. Siiani oleme koostanud kavasid vähe, eelkõige nendele metsaomanikele, kel seda kiiresti vaja oli. Oli selline prooviperiood, et kuidas me asjaga hakkama saame. Aga saime ja nüüd oleme jõudnud sellisesse punkti, et julgeme ka avalikult teatada – metsakorralduskava saab tellida Vooremaa Metsaühistust.“

Pütsepp lisas, et metsakorralduskavade koostamisega alustamiseks andis innustust ka see, et viimasel ajal on paljudel metsaomanikel olemasolevate metsakorralduskavade kehtivus lõppenud või lõppemas. „Ühistul on siinsete metsaomanike metsadest ülevaade olemas, teame, mida on tehtud ja mis seisus asjad on. See aitab kaasa ka metsakorralduskava koostamisele. Samuti saab metsaomanikele anda ka natuke nõu, mida metsas võiks teha ja kuidas majandada. Kas ta neid nõuandeid ka järgib, on juba omaniku enda otsustada,“ rääkis Pütsepp.

Metsakorralduskava koostamisel tuleb palju teha kontoritööd. Vooremaa Metsaühistu tegevjuht Harry Pütsepp tööhoos.

Metsakorralduskavade koostamine ühistule tuluallikaks ei ole, rääkis Harry Pütsepp. „Meie eesmärgiks ei ole mitte ühistule raha teenida, vaid laiendada teenuste valikut ning seeläbi pakkuda metsomanikele parimat teenindust. Ühistus me tunneme oma liikmete metsi ja seetõttu on ka kavade koostamine lihtsam kui päris nullist alustades.“

Metsakorralduskava sooviga Tartu ja Jõgevamaa metsaomanikud saavad Vooremaa Metsaühistuga ühendust meiliaadressil vooremaa@metsauhistu.ee või külastades Tartu kontorit Passaazi ärikeskuses, aadressil Aleksandri 8 esmaspäeval ja kolmapäeval kell 9.00 – 13.00.

Seotud artikklid: