Kolmas kvartal oli puidu hindade rekordite purustamise kvartal – Metsaühistu

Kolmas kvartal oli puidu hindade rekordite purustamise kvartal

Selle aasta kolmas kvartal oli puidu hindade rekordite purustamise kvartal. Heiki Hepneri koostatud puiduturu ülevaatest selgub, et kolmandas kvartalis kasvas hind männipalkidel 4-5%, kuusepalkidel ligi 5% ja kuusepeenpalkidel ligi 7%. Standardpalkide tihumeetri hind ületas 110-euro piiri ning peenpalkide hind 100-euro piiri.

Kui eelmise kvartali lõpu seisuga olid lehtpuu jämesortimentide hinnad langustrendis, siis kolmanda kvartaliga oli kõigi nelja sortimenti hind teinud suure hüppe ülesse. Kvartaliga kallines kasepakk ligi 9%, kasepalk enam kui 16%, haavapalk 22,5% ja lepapalk enam kui 19%. Haava- ja lepapalgi hinnad püstitasid ühtlasi ka senise hinnastatistika absoluutsed rekordid.

Puiduhindade ülevaade. Metsaühistu

Paberipuiduturul kõikide sortide hinnad kasvasid. Kõige väiksem hinnakasv oli männi- ja haavapuidul (ca 3%). Kuusepuit kallines ümmarguselt 4% ja kasepuit 6,5%. Kallimaks sordiks on kolmkümmend järjestikku kuud olnud kasepuit ja odavaimaks kaheteistkümnendat kuud haavapuit.

Küttepuidu hinnatrend keeras aasta teises kvartalis tõusule ning hind kasvas märtsiga võrreldes ligi 6%. Kerge (1%) hinnatõus jätkus ka septembris. Eelmise aasta septembriga võrreldes oli küttepuidu hind siiski selgelt madalam (enam kui 7%).

Loe põhjalikumat Heiki Hepneri koostatud 2021. aasta III kvartali puiduturu ülevaadet.

Seotud artikklid: