Luua Metsanduskooli praktikant hooldab Põlvamaa Metsaühistu metsa – Metsaühistu

Luua Metsanduskooli praktikant hooldab Põlvamaa Metsaühistu metsa

Põlvamaal Himmaste küla lähedases metsatukas oli aprilli viimasel nädalal kosta võsalõikuri häält. Põlvamaa Metsaühistule kuuluval kinnistul käis hooldusraie, töö tegijaks oli Luua Metsanduskooli teise kursuse metsandusõpilane Karlis Kevvai, kes teeb oma ühte kohustuslikku ettevõttepraktikat Põlvamaa Metsaühistus.

Põlvamaa Metsaühistut ning Luua Metsanduskooli seob juba pikaaegne koostöö. Aastal 2010 sõlmiti koostöölepe ning sellest ajast alates on Luua Metsanduskooli Põlvamaalt pärit metsandusõpilastel olnud võimalik taotleda Põlvamaa Metsaühistu stipendiumi. Samuti pakub ühistu õpilastele praktikavõimalusi, eelmisel aastal oli praktikal Siim Väise ning sel aastal Karlis Kevvai. „Luua Metsanduskooli poisid on olnud väga tublid, asjalikud ja iseseisvad. Teevad tubli tööd ja räägivad kaasa ka tööde planeerimisel,“ rääkis Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees.

Luua Metsanduskooli metsanduse valdkonna praktika koordinaator Meelis Kall lisas, et kool on huvitatud oma õpilastele võimalikult heade praktikakohtade leidmisest. „Meie õppe eripära on see, et praktika osa õppes on suur. Õpilased alustavad praktikat kooli metsades, edasi lähevad aga ettevõtetesse. Seal saavad nad aimu sellest, kuidas käib tegelik tööelu. On rõõm, et meie metsandusettevõtted pakuvad õpilastele selliseid võimalusi. Praktika sooritamine Metsaühistus annab õpilastele kindlasti uusi ja väga vajalikke kogemusi,“ rääkis Kall.

Karlis Kevvai lisas, et Põlvamaa Metsaühistu on tema jaoks praktika sooritamise kohana väga hea. „Olen ka ise siitsamast Himmastest pärit, näiteks see lank, kus praegu tööd teen, on minu kodust vaid paari kilomeetri kaugusel. Hea lähedal tööl käia. Põlvamaa Metsaühistust ma varem küll väga palju ei teadnud, aga kui oli vaja leida endale praktikaettevõte, võtsin nendega ühendust ja nii ma siia tulingi. Väga tore, olen saanud teha mitmesuguseid töid, käisin ka metsa istutamas,“ rääkis Karlis.

Hooldusraideid võsalõikuriga Karlis väga raskeks tööks ei pea. „Mulle meeldib looduses liikuda, sellepärast läksin ka Luua Metsanduskooli metsandust õppima. Võsakaga töötamine pole raske töö, kuid tähelepanelik tuleb olla, et ikka õiged puud lõigatud saaks. Tegelikult oli metsaistutamine minu jaoks isegi veidi raskem, kogemusi mul eriti pole ja nii jäin kogenud istutajatest ikka tükk maad maha,“ rääkis Karlis.

Oma tulevikku seob Karlis kindlasti metsandusega, kuid tööplaane kohe peale Luua kooli lõppu tal pole. „Tahan edasi õppida. Luua annab väga hea hariduse, nii et ülikoolis jätkamine pole probleem,“ kinnitas Karlis, kes on pälvinud ka RMK asutatud Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi.

Metsatükk, kus Karlis Kevvai tööd tegi, kuulub Põlvamaa Metsaühistule. Tulevase kuusemetsa istutasid sinna 2008. aasta Metsanädala raames ühistu liikmed koos vabatahtlikega.

Seotud artikklid: