Maamessil toimunud raievõistlustel oli Eesti parim Läänemaa Metsaühistut esindav Jarro Mihkelson – Metsaühistu

Maamessil toimunud raievõistlustel oli Eesti parim Läänemaa Metsaühistut esindav Jarro Mihkelson

Läinud reedel ja laupäeval Tartus Maamessil toimunud raievõistlustel xTREEm CUP 2016 Kevadkarikas oli Eesti parim veel juunioride klassis võistlev Team STIHL’I liige ja Läänemaa Metsaühistut esindav Jarro Mihkelson. Võistluste üldvõit läks sedakorda Leetu, nende raieäss Romas Balciunas tegi tugeva tulemuse 1618 punkti jättes teiseks maailmameistri Jukka Perämäki. Kolmas koht läks Lätti 1601 punktiga Anatolis Selivanovsile.

„Selle kevade esimesed võistlused olid väga osalejate rohked, kokku 37 võistlejat ja puudu oli veel üksjagu tundutud nimesid” rääkis xTREEm CUP 2016 korraldaja Mart Kelk. Sel aastal uue nimega alustanud raiespordi võistlussari on aastatega kogunud populaarsust nii Eestis kui välismaal ja osaleda soovijate hulk kasvab iga aastaga. „Stardinimekiri venib nii pikaks, et enne kipub õhtu kätte jõudma kui medalid kaela saab riputada, aga mis seal salata, tegemist on ka MM’I aastaga ja kõik soovivad võistleda nii palju kui võimalik.” lisas Kelk.

Konkurents võistlustel oli ülitihe. Seda näitas ilmekalt võitja selgumine alles viimase ala, laasimise järel, kui Leedu võistleja tõestas oma kvaliteeti ning laasis 15,74 sekundiga ilma vigadeta ja sai 458 punkti. See aga polnud veel päeva parim tulemus, Läti võistleja Gatis Brencis näitas tõelist maailmakalssi tehes puhta laasimise 14,44 sekundiga. Lõpuprotokollis oli eestlastest parim Jarro Mihkelson, kelle järel sai teise koha Marko Pohlak ning kolmanda koha Luua Metsanduskooli õpetaja Tõnu Reinsalu. Juunioritest oli Eesti parim Jarro Mihkelson, teiseks tuli Meelis Rus Luua Metsanduskoolist ja kolmandaks Markus Mitt taas Luua metsanduskoolist

Kevadkarikas toimus Maamessi raames juba 19. korda, aga kunagi varem pole Kevadkarikal langetatud maste – varasematel aastatel on simuleeritud langetamist lasermõõtmiste teel. “Uuenduse otsustasime sisse viia, et pakkuda pealtvaatajatele ja võistlejatele palju enam atraktiivsust ja põnevust. 10 meetrit pika masti langemine ja mataki maapinnale prantsatamine tekitas palju elevust ja püüdis pilke, lisaks kui võistleja tabas ka langetustikku, ei oldud aplausiga kitsid. Uuenduse sissevõõimine oli kindle publiku magnet” tutvustas Kelk. Kes kohapeale ei saanud võistlusi vaatama tulla, sai võistlusi jälgida live-ülekande kaudu internetis, edaspidi on seda võimalik teha kõigil raievõistlustel.

Järgmine raievõistlus toimub 4. Juunil Haapsalus, kus peetakse Eesti meistrivõistlused, needki võistlused on rahvusvahelised ning oodata on tugevat võistlust. Sarja viimane võistlus toimub 1. juulil Kurgjärvel, kus selgub ka Eesti koondis, kes esindab Eestist Poolas toimuvatel raiemaailmameistrivõistlustel.

Uudise autor on Eesti Metsaselts.

Seotud artikklid: