Õigeaegne hooldusraie tõstab metsa väärtust! - Metsaühistu

Õigeaegne hooldusraie tõstab metsa väärtust!

On vana metsanduslik tõde, et õigeaegse hooldusraiega on võimalik metsa väärtust oluliselt tõsta. Selleks aga, et töö tegemine oleks võimalikult lihtne ja turvaline, tuleb kasutada õiget tööriista. Ka selle valimine nõuab oskusi. Nii reastas Vooremaa Metsaühistu tegevjuht Harry Pütsepp põhjusi, miks toimus ühistus koolitus „Võsasae hooldamine ja kasutamine.“

„Võsasaag on noore metsa hooldamisel esimene ja kõige olulisem tööriist,“ rääkis Pütsepp õppepäeva avades. Ning selgitas, et just selle tööriista kasutamise oskustest sõltub paljuski kunagi aastakümnete pärast tekkiv tulu metsast. „Võsasaega metsa hooldades tõuseb oluliselt metsa väärtust, see kajastub ka saadavas kännurahas,“ selgitas Pütsepp. Ning pani osalejatele südamele, et just sügisel on õige aeg võsasaega metsas käia.

dsc_0011

Koolituse praktiline osa toimus Põltsamaa lähistel

Võsasae hingeelu avas koolitusel STIHLi tehnika maaletooja Farron Tehnika OÜ koolitaja Marko Altmäe. Teada saadi nii võsasaagide ajaloost kui tänapäevast, samuti seda, kuidas valida töö jaoks õige tööriist ning mida selle juures arvesse peab võtma. Pikemalt peatus koolitaja päris praktilistel teemadel – kuidas teritada sae ketast, kuidas võsasaagi hooldada, millised on õiged töövõtted ning kuidas teha tööd nii, et tegija pärast ka terve oleks. Kellele oli küsimusi, sai ka nendele vastused.

Peale teooriat võeti ette praktika, milleks mindi metsa. Seal sai juba igaüksoma silmaga vaadata, millised on õiged ja ohutud töövõtted. Kel soovi, sai saagi ka ise proovida.

Erinevaid võsalõikureid prooviti järele ka metsas

Seotud artikklid: