Põlvamaa Metsaühistu viis lapsed metsa - Metsaühistu

Põlvamaa Metsaühistu viis lapsed metsa

Septembrikuu oli Põlva Kooli esimeste klasside lastele eriline. Põlvamaa Metsaühistu korraldatud ürituste sarjas said ligi sadakond last lähemalt tuttavaks metsaelu ja metsandusega. Lisaks värskes õhus viibimisele saadi teada, mis metsas kasvab ja kes seal elavad ning kuidas metsi säästvalt majandatakse.

Põlva Kooli lapsed käisid metsas Lasse Virolaineni juhendamisel

Üritusi viis läbi Põlvamaa Metsaühistu partneri Maarja Küla loodusretkejuht Lasse Virolainen. Tema sõnul on sellised käigud väga olulised. „Kohe saab aru, kas tegu on maa- või linnalastega,“ rääkis retkejuht. „Maalapsed ikka tunnevad metsa ega karda seda, linnalapsed satuvad tihti metsa aga alles kooliürituse raames. Hea, et selliseid üritusi just algklassilastele korraldatakse, ehk siis ei ole neil ka hiljem looduse ja metsa vastu võõrastust ja hirmu.“ Tema sõnul on eriti just vanemate klasside lastel palju hirme seoses metsaga. „Kardetakse karu, puuke, usse, mürgiseid taimi. Aga ka teisi inimesi. Ja ei karda mitte ainult lapsed, vaid ka täiskasvanud. Olen korraldanud täiskasvanutele rabaretki, tihti osaleb seal inimesi, kes kardavad sood ja raba – laugas võivat neid sisse imeda. Nii et kahjuks hakkame loodusest võõrduma. Retked lastele aitavad ehk seda ära hoida,“ rääkis kogenud retkejuht.

Põlva Kooli esimese klassi õpetaja Anar Anijalg lisas, et Põlva lapsed on siiski metsaga tuttavad. „Paljud on käinud perega metsas, enamasti siinsamas Põlva ümbruses. Aga sellised retked nagu Põlvamaa Metsaühistu korraldatu, on väga olulised. Näiteks praegu õpime lastega puuliike, siin said nad oma teadmisi kohe looduses kinnistada. Nii et väga hea võimalus,“ lisas õpetaja.

lapsed2_nurk

Mitu mudilast on vaja, et ühte puud kallistada?

Põlvamaa Metsaühistu on korraldanud Põlva Kooli (ja tema eelkäija Põlva Ühisgümnaasiumi) esimeste klasside lastele metsandust tutvustavaid üritusi eelmisest aastast. Retkede eesmärgiks on lähendada lapsi metsa ja metsandusega. Ühistu juhatuse liikme Tarmo Leesi sõnul on oluline, et tutvumine metsandusega algaks juba varakult. „Kuigi Eesti on metsarikas maa ja metsandus on ülitähtis majandusharu, ei tunne paljud inimesed ei metsa ega saa aru metsade majandamisest. Et tulevikus oleks meil vähem metsavõõraid inimesi, tuleb alustada juba algklassides. Nii olemegi koolimetsa programmi raames hakanud esimeste klasside lastele tutvustama metsa ja metsandust.“

lapsed1_nurk

Metsas on alati midagi üllatavat!

Sel aastal toimusid metsandust tutvustavad retked septembrikuus, kui ilmad olid veel ilusad. Lisaks uutele teadmistele said lapsed veeta toreda päeva looduses. Selliste retkedega pannakse alus ka sellele, et tulevikus oleks metsa võõrastavaid inimesi Eestis vähem. Põlva Kooli esimeste klasside lapsed kogusid neilt retkedelt hulgaliselt positiivseid emotsioone – vastuseks küsimusele et kas päev meeldis, kostis üksmeelne ja rõõmus „JAAA!!!!!“

Seotud artikklid: